Kujawskie panoramyKujawskie panoramy 360 z lotu ptaka. Toruń, Ciechocinek, Nieszawa – zapraszają.

Piękna pogoda skłania do wycieczek na które warto się wybrać aby podziwiać nasz piękny kraj. Ponieważ wiele rzeczy łączy mnie z Wisłą tym razem także ruszyłem brzegiem królowej polskich rzek w stronę Kujaw.

Pomijam fakt, że troszkę o mojej wyprawie zaważyły obowiązki to i tak była to wielka przyjemność. Chcąc stworzyć wraz z fundacją Rok Rzeki Wisły mapo przewodnik wiślany wybrałem do spanoramowania trzy miejscowości. Nieszawa, Ciechocinek i Toruń leżą nad brzegiem Wisły w jej dolnym biegu od Włocławka. Te trzy miasta posiadają ciekawe zabytki, piękne miejsca, a w przypadku Ciechocinka również walory lecznicze. A co ważne leżą na szlaku na którym może zagościć Dar Mazowsza i wiele innych drewnianych łodzi płynących z Warszawy.

Co robi osoba panoramująca z drona?

Budzi się rano i biegnie do okna żeby zobaczyć jakie są warunki pogodowe i przejrzystość powietrza.
Tak było i tym razem. Zerknąłem przez okno i chciałem jak najszybciej wyruszyć.
Ktoś może pomyśleć, że najlepszą pogodą jest niebo pełne słońca. Ale to nie jest tak. Najlepszą pogodą na takie panoramy jest niebo słoneczne ale ze słońcem schowanym za delikatnymi chmurkami. Jest wtedy piękne miękkie światło oświetlające równomiernie obiekty na ziemi. Natomiast w przestrzeni nie świeci zbyt mocno w obiektyw.

Kujawskie panoramy 360 (sferyczne) tym razem wyszły dość dobrze. W Ciechocinku oddaliłem się troszkę od brzegu Wisły abyście mogli zobaczyć centrum Ciechocinka. Park Zdrojowy, tężnie, fontannę „Grzybek” i zabudowę tego uzdrowiska.

Szkoda tego pisania. Zapraszam do oglądania panoram i oczywiście polubienia naszego profilu na facebooku 🙂 – KLIKNIJ TU.

Jak najlepiej oglądać panoramy?

Po kliknięciu na wybraną panoramę warto kliknąć jeszcze dwukrotnie myszką aby otworzył się ona w dużym oknie. Panoramę przesuwamy myszką natomiast POWIĘKSZAMY lub jak ktoś woli zoomujemy kółeczkiem myszki.