Nieszawa z drona – video i panorama 360.

Nieszawa to miasto w województwie kujawsko-pomorskim. Znajduje się ono około 10 km od Ciechocinka i należy do powiatu aleksandrowskiego. Możecie znaleźć tam wiele ciekawych zabytków:

  • późnogotycki kościół parafialny św. Jadwigi z końca XV w. z barokowym wyposażeniem wnętrza z XVII-XVIII w. (stalle w prezbiterium, tron biskupi, ołtarze, chór muzyczny, ławki dla wiernych, ambona). Wewnątrz XVI-wieczne freski i monumentalne malowidła z 1629, na których królom, składającym pokłony Dzieciątka Jezus, nadano rysy Zygmunta III Wazy oraz Władysława IV.
  • zespół klasztoru franciszkanów z XVII w. z kościołem Św. Krzyża
  • klasycystyczny ratusz z 1821 r.
  • plebania – miejsce urodzenia Stanisława Noakowskiego (w 1867) i dom przy ul. Mickiewicza 6 w którym mieszkał, obecnie muzeum jemu poświęcone
  • zabudowa miejska z lat 1822-1850 – domy drewniane i murowane, głównie przy pl. Kazimierza Jagiellończyka oraz ulicach 3 Maja, Kościuszki, Mickiewicza i Sienkiewicza.

To co jest ciekawe dla mnie ze współczesnych rzeczy to przeprawa promowa przez Wisłę. Jest także ciekawe miejsce do dowiedzenia przez wodniaków. Można zacumować łódź tuż przy samym miasteczku i udać się na zakupy. Stąd jest już niedaleko do Ciechocinka. Ścieżka rowerowa na odcinku około 10 km umożliwia bezpieczne odwiedzenie uzdrowiska.

Jest najmniejszą pod względem ludności gminą województwa kujawsko-pomorskiego.

Panorama sferyczna. Warto Kliknąć powiększenie aby swobodnie operować panoramą i przybliżać obraz za pomocą kółka myszki.