Szczupak jesienią Zgon Jezioro mokreSzczupak jesienią- Zapraszamy do Zgonu na jezioro Mokre.

Zapewne zainteresuje to wędkarzy ale także amatorów pływania kajakami czy łódkami. Osoby lubiące turystykę pieszą także znajdą coś dla siebie w Zgonie.

Wracając do jesiennego szczupaka… Widzicie na zdjęciu okaz o długości 62 cm. W ciągu dwóch dni złapałem takich pięć sztuk. Z góry powiem, że wszystkie całe i zdrowe wróciły do jeziora Mokre. Nie będę rozpisywał się o wielu mniejszych sztukach, które momentami wyciągałem co chwilę z wody.

Miejscowość Zgon położony jest nie opodal Mrągowa, Mikołajek i Ruciane Nida. Znajduję się tam wyśmienity Zajazd Kos w którym od lat się stołuję przy okazji wszelkich wypraw na Mazury. Polecam serdecznie spróbowania domowej kuchni.

Jest tam także baza noclegowa. Zarówno w ośrodku PTTK w Zgonie jak i kwatery prywatne. Ceny naprawdę rozsądne.

Na miejscu możecie porozmawiać z mieszkańcami, a dowiecie się jaki obrać kierunek na interesujące Was obiekty. Zarówno na terenie i w pobliżu Zgonu, a także w bliższej i dalszej okolicy.

Jeżeli chodzi o wędkowanie na jeziorze Mokrym to warto wypożyczyć łódkę. Z brzegu można także powędkować chociaż trzeba troszkę pospacerować aby znaleźć ciekawe miejsce.
Osobiście od roku odkrywam miejsca do wędkowania. I pewnie za kilka lat będę mógł Wam coś więcej powiedzieć.

Szczupak jesienią Zgon Jezioro mokreAby troszkę ułatwić Wam pierwszy kontakt z tym zbiornikiem wodnym zamieszczam po prawej mapkę gdzie udało mi się złapać szczupaka lub gdzie przynajmniej miałem brania, których nie udało mi się wyholować.

Mapka ma zasięg najbliższych miejsc od centrum Zgonu i przystani PTTK gdzie zapewne wypożyczycie sprzęt pływający. Jeżeli macie silnik elektryczny i dobry akumulator możecie popłynąć dalej i szukać ciekawych miejsc.

Polecam osobom chcącym popływać po jeziorze i robiącym zdjęcia wycieczki po wschodzie słońca oraz przed zachodem. Widoki są cudowne.

Każdy z Was na pewno znajdzie w tym regionie coś dla siebie.

Kiedy będziecie już zmęczeni rekreacją wstąpcie do Zajazdu Kos na pyszne jedzenie.

Jak widzicie na zamieszczonej obok mapie możecie odwiedzić pobliskie Mikołajki, Ruciane Nida, Spychów – gród Juranda, a także zagrodę dzikich zwierząt, gdzie będziecie spacerowali wśród nich.

Ale o tym miejscu już wkrótce.