Wianki na Wiśle w Warszawie 2019 – galeria zdjęć.

Wianki na Wiśle w Warszawie to wieloletnia tradycja. Także w tym roku przyciągnęła wiele osób. Było mi dane uczestniczyć w niej na największym drewnianym statku – Dar Mazowsza w towarzystwie drewnianego bata wiślanego – Rytman.
Nie zabrakło wielu atrakcji już od samego rana. Można było pływać za darmo po Wiśle wieloma jednostkami, a w tym Darem Mazowsza, Rytmnem czy też Olendrem.

Na podzamczu pleciono wielki wianek, który został następnie odholowany przez załogę Rytmana w nurt Wisły i tam zakotwiczony. W między czasie odbywały się regaty żaglówek klasy Omega.

Wieczorem odbyły się koncerty wielu wykonawców. Zarówno tych znanych jak i wschodzących gwiazd sceny muzycznej. Tłumy ludzi nad Wisłą rosną z roku na rok.
To znak, że królowa polskich rzek wraz z jej plażami i bulwarami jest dla nas atrakcyjna.
Duża ilość jednostek pływających przywraca świetne czasy Wisły, która dawała wytchnienie w upalne dni fanom sportów wodnych.

Dar Mazowsza j Rytman jak zwykle przyciągali dużo uwagi zgromadzonych widzów, a także był niesamowitą atrakcją dla osób pływających na tej drewnianej szkucie. Niestety nie wszyscy zdążyli nim popływać mimo wielu rejsów.
Pocieszające jest to, że jednostki te stacjonują w Warszawie i są dostępne na co dzień do pływania w ramach projektów sponsorowanych przez miasto Warszawę, a także istnieje możliwość ich wynajęcia.

Można także uczestniczyć w rejsach kilkudniowych organizowanych przez fundację Rok Rzeki Wisły. Noclegi na łonie natury pod namiotami. Na plażach lub najczęściej wyspach. Wspólne chwile przy ognisku daję wiele emocji.

Najbliższy rejs odbędzie się w nadchodzący weekend. Popłyniemy do Czerwińska na rekonstrukcję mostu Jagiełły.