Święto NiepodległościŚwięto Niepodległości – Warszawa Wisła 11-11-2019

Święto Niepodległości w Warszawie uczciliśmy pływając po Wiśle różnego rodzaju jednostkami. Szkuta Dar Mazowsza otwierała korowód przyozdobiony narodowymi barwami wszystkich jednostek.

Z dala od oficjalnych pochodów, wybuchów petard, płonących i dymiących flar, tysięcy ludzi o różnych nastrojach świętowaliśmy ten dzień który dał wolność naszej ojczyźnie.

Świętowaliśmy w sposób w jaki najbardziej lubimy – pływając po Wiśle. Wisła daje nam na co dzień niepodległość. Mimo, że czasami jest wymagająca, czasami kapryśna, a innymi razy spokojne i przyjazna jest naszą niepodległością na co dzień. Daje nam spokój, ciszę, oderwanie od wielkiego pędu życia codziennego, radość oraz przeżywanie tego ważnego dnia na swój własny sposób.

Rejs Niepodległości to nie jedyne święto czy wydarzenie jakie przeżywamy wspólnie na Wiśle. Płynęliśmy w Wielkanoc, na Godzinę „W”, we Wszystkich Świętych itp. Poza naszą załogą pływają również, zaproszeni goście, a także pasażerowie, którzy zamawiają rejsy w ramach różnych programów organizowanych przez stołeczny ratusz. Dlatego właśnie w tym roku w tym wydarzeniu brało udział około 400 gości, którzy wzięli udział w dwóch godzinnych rejsach. Płynęli oni na różnych jednostkach. Zarówno z naszą flisacką bracią na drewnianych łodziach jak i na jednostkach turystycznych naszych braci.

Tak, dokładnie naszych braci. Na Wiśle wszyscy jesteśmy braćmi. Bez względu na przekonania, poglądy polityczne, wiarę czy inne aspekty życia codziennego. Jesteśmy braćmi, którzy w każdej chwili podążają sobie na pomoc. Nie oznacza to, że w codziennym życiu widujemy się niemalże codziennie i nie zdarzają się spory czy waśnie. Natomiast na Wiśle zawsze możemy liczyć na swoją pomoc. Wisła zmienia ludzi. Czyni nas niepodległymi złym wpływom cywilizacji i pędu życiowego. Tu zapominamy o wszystkim co jest poza tą rzeką. To właśnie na codzie czyni nas niepodległymi.

Chcesz zobaczyć jak to jest? Wpadnij do nas popływać 🙂
Przygotowałem dla Was bogatą galerię zdjęć z Rejsu Niepodległości 2019.
Zapraszam.