Tatry panoramy galeriaTatry w obiektywie – galeria zdjęć z podróży.

Tatry mają w sobie magię, a także potęgę, która przyciąga. Zarówno miłośników sportów zimowych, wspinaczy jak i ludzi, których widok masywów skalnych zachwyca i hipnotyzuje. W związku z wykonywaną przez siebie pracą muszę czasami udać się w czasie trwającej epidemii w podroż po Polsce. Zachowuję oczywiście wszelkie środki ostrożności zarówno wobec siebie jak i swoich Klientów. Jednakże staram się również robić zdjęcia, a także filmy, które mam nadzieję pozwolą Wam przenieść się w miejsca, które lubicie. Za którymi Wam tęskno z powodu zakazu przemieszczania się.

Tym razem musiałem udać się na Podkarpacie i Podhale. Nie ukrywam, że zrobiłem to z wielką przyjemnością. Tatry towarzyszą mi od dziecięcych lat. Jeździłem tam z rodzicami na narty i wycieczki górskie. Masywy skalne zawsze działały na mnie potężną siłą swojej magii.

Miałem nadzieję zrobić zdjęcie Tatr z oddalonego od nich o 140 km miejsca na Podkarpaciu. Niestety nie udało się to z powodu mgły, a może smogu.

tatry panoramyNiedzica.

Jest to miejscowość położona w dolinie rzeczki Niedziczanki leżąca tuż przy zaporze wodnej na Dunajcu, która tworzy sztuczny zbiornik zwany Jeziorem Czorsztyńskim. Niedzica leży także na granicy Pogórza Spisko-Gubałowskiego jak i Pienin. Mam jakiś sentyment do tego miejsca. Lubię wodę i góry. Z nad zbiornika wyłaniają się szczyty Tatr. Tuż obok znajduje się przejście graniczne na Słowację  przez które w zeszłym roku przekroczyliśmy granicę aby oglądać Tatry słowackie. Teraz przejście to jak i pozostałe przejścia graniczne jest zamknięte.

Chwila przerwy w trasie na rozprostowanie kości, posiłek zabrany z domu, a także kilka łyków herbaty. Czas w drogę w stronę w Tatr. W związku z epidemią koronawirusa drogi, i ulice miejscowości przez które przejeżdżałem były mocno opustoszałe. Około 1000 km i kilkanaście godzin w jedne dzień zatrzymując się raz aby zatankować samochód, a także kilka postoi w miejscach obecnie bezludnych.
Myślę, że dalsze opisy będą zbędne, a Wy z chęcią pooglądacie zdjęcia. Dorzucę też kilka zdjęć z zeszło rocznego pobytu w Zakopanem. Pewnie za kilka dni włożę też filmik onboard z pięknymi krajobrazami z drogi w Tatry.